Provzdušňovače, vertikutátory, štípače

Nabízíme ucelený sortiment od předních světových výrobců:

Provzdušňovače

Provzdušňovače odstraňují trvale mech, zplstnatělý trávník a plevel. Půda tím získává více vzduchu, kořeny trávníku jsou lépe zásobeny vodou a živinami. Pracovní hloubku stabilních nožů lze přesně nastavit pomocí ovládací jednotky. Obě verze – s benzinovým nebo elektrickým motorem – se jednoduše ovládají . Díky sklopnému držadlu lze provzdušňovače lehce vyčistit a prostorově úsporně uložit. Sběrný koš na posečenou trávu je k dostání jako příslušenství.

Horizontální štípače

Horizontální štípače jsou velmi skladné a kompaktní. Váží kolem 30 -50 kg a hodí se k dělání menších kusů palivového dřeva do průměru 25 cm a délky půl metru

Vertikální štípače

Vertikální štípače jsou již robustní stroje o váze nad 100 kg, které jsou vybaveny kleštinami, do kterých se zafixuje poleno pomocí rukojetí, čím se zabrání případnému odlétnutí rozštípnutých částí do stran.Teprve tlakem na obě rukojeti směrem dolů se uvede v činnost štípací klín. U obou typů je samozřejmostí, že při uvolnění alespoň jedné rukojeťi okamžitě vyjíždí štípací klín zpět do výchozí polohy. Štípací tlak je od 6 tun do cca 20 tun a délkou polena až do 140 cm.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.