KISPlus
Volejte
Volejte naši infolinku:
po-pá 8.00-17.00 hod.
info

Postarejte se včas o své zahradní pomocníky

Letos náš rodinný i pracovní život trochu vypadl ze zajetých kolejí, ale přírody se to naštěstí nedotklo. Stromy, keře a trvalky na vaší zahradě budou teď opět potřebovat pravidelnou péči, trávník se na jaře zase krásně zazelená a bude nadšeně růst. A kdyby měl tu možnost, upřel by na vás krásné zelené oči a zeptal se: „Tak co, máš už konečně nabroušený nůž na sekačce, aby mě to sečení zase tak nebolelo a abych vypadal stejně pěkně jako ty, když jdeš od holiče?“

Řada z nás má teď víc času věnovat se údržbě domu či zahrady. Vzpomeňte si také na své zahradní pomocníky. I příští rok vám ušetří spoustu námahy, ale jen když budou v dobré kondici. A to včas! Jestli na jaře budete marně funět a nadávat za startovací šňůrou, bude to pozdě, protože ve frontě u jednotky intenzivní péče před každým odborným servisem zahradní techniky budete stát na konci. Dlouho.

 

Je brzy tma a máte dost času, abyste se do toho ve své garáži nebo dílně pustili sami. Co byste měli určitě například na své sekačce udělat?

 

Pryč s benzinem! Zelená politika nás oblažila přísadami, díky kterým palivo rychle stárne a přes zimu by vám v karburátoru vznikly pryskyřičné usazeniny a také by se kondenzovala voda. Benzin vypustit, vysát, motor nastartovat a nechat běžet, dokud nechcípne – bude prázdný.

 

Vyměňte olej v motoru! Samozřejmě podle počtu provozních hodin – detaily najdete v návodu k obsluze. Hodně vám pomůže sada na výměnu oleje. A jestli ji nemáte, tak určitě víte, že nesmíte překlopit sekačku na stranu! Olej by se dostal do vzduchového filtru nebo do výfuku a mohl by se poškodit motor.

 

Čistota je celé zdraví! S prominutím „zasviněná“ sekačka je nejen nepěkná vizitka majitele, ale hlavně rychlá cesta k poruše a nefunkčnosti. Přitom stačí málo: občas zvednout sekačku „na zadní“ a plastem nebo dřevem vyškrábnout zbytky trávy. Nezapomeňte omést suchou trávu i ze žeber motoru a z výfuku – mohlo by hořet! S tlakovou vodou na tělo sekačky určitě nechoďte, ale pořádným proudem důkladně vyčistěte sběrný koš.

 

Vzduchový filtr je jako respirátor! Také motor sekačky potřebuje ke zdravému životu čistý vzduch. Filtr opatrně vyčistíme, a když je starý, raději vyměníme. Jinak zbytečně zvýší spotřebu paliva, sníží výkon i životnosti motoru. Použijte originální značkový filtr.

 

Sekačka si zaslouží dobré bydlo! Stejně jako vám i jí bude přes zimu nejlépe v suché místnosti, kde se nepráší. Jestli máte v sekačce startovací akumulátor, je správný čas ho vyjmout a dobít.

 

Ostrý žací nůž! Nezapomeňte, že vás váš trávník taky může prásknout! Každý příchozí uvidí zažloutlé roztřepené konečky listů trávy, které rychle vyhodnotí: „Tady už dlouho nikdo nenabrousil nůž na sekačce!“ Zbytečná ostuda. Doporučuje se vymontovaný nůž nabrousit vždy po 25 motohodinách sečení, nebo po nějaké velké ráně, třeba do krtince s kameny. Ale nejde jen o ostří – nůž musí být vyvážený! Jinak vibrace poškodí motor a celou sekačku. To je ale spíše záležitost pro odborníky.

 

Práce jako na kostele... Víte, co je úplně nejlepší? Právě teď, v době vegetačního klidu, se objednat do svého servisu. A budete si vegetit. Mašinku vám ošetří a vyladí skuteční profesionálové, kteří navíc dokážou včas odhalit budoucí závady a průšvihy, které by vás nepříjemně překvapily uprostřed nové sezóny.

 

Zavolejte, pošlete nám mail, objednejte se. Teď je opravdu ta správná doba, abyste se postarali o to, že budete mít na jaře nejen čistou sekačku nebo zahradní traktůrek, ale i svědomí .

 

Váš servis KISplus

Kontakt na servis: KIS plus, a. s., Želetická 305/3, Litoměřice, tel.: 416 715 533, 416 715 522, e-mail:

servis@kisplus.cz