KISPlus
Volejte
Volejte naši infolinku:
po-pá 8.00-17.00 hod.
info

Nabíječka akumulátorů OptiMate 4 DUAL

Skladové číslo: TM140
Produktové číslo: BSOTM140
Nabíječka slouží pro nabíjení olověných bezúdržbových, gelových, Super MF, VRLA i záložních akumulátorů o kapacitě 2 až 50Ah. Nabíjecí proud max. 1A.
Naše cena
1 740,- vč. DPH
1 438,02 bez DPH
skladem 4ks

Popis produktu

OptiMate 4:

Nová dimenze pro kompletní péči o akumulátor. Unikátní diagnostická nabíječka elektrolytických akumulátorů 12V o kapacitě do 50Ah.


Stylový, utěsněný, povětrnostním vlivům odolný OptiMate 4 a jeho nový kontrolní panel s LED diodami je představením "Nové dimenze".


Stejně jak všechny modely OptiMate před tím, mikroprocesorem kontrolovaný OptiMate 4 může zachránit zanedbané akumulátory. OptiMate 4 je dokonce ještě efektivnější s novým dvoustupňovým režimem OŽIVENÍ + TURBO OŽIVENÍ. Pro mírně zanedbané a hluboce vybité akumulátory se režim OŽIVENÍ spustí automaticky, zatímco režim TURBO OŽIVENÍ se aktivuje pro více zanedbané akumulátory.


Stejně jako všechny nabíječky OptiMate, OptiMate 4 poté nabíjí akumulátor, ověřuje že je akumulátor plně nabit a poté kontroluje a zaznamenává vadné články akumulátoru. OptiMate 4 přichází navíc s těmito novými parametry:


* Maximální výstupní proud navýšen na 0,8A bez zvýšení spotřeby energie.

* Časový limit 48 hodin pro jednotlivé stupně až po první cyklický test udržení napětí, pro vyhnutí se ztráty času a energie u akumulátorů se zkratovanými články.

* 19 možných indikací LED diodami na novém kontrolním panelu osazeného 10 LED diodami.

* 5 možných výsledků cyklických každou hodinu se opakujících testů udržení/úbytku napětí je znázorněno kombinací zelené, žluté a červené LED diody TESTU.

* Povětrnostním vlivům utěsněná schránka se zabudovanými úchytnými otvory (vyměnitelnými při poškození)

* Nové průchodky kabelu zabraňující poškození za ultra nízkých teplot.

* Nový typ konektoru pro lehké rozpojení.


Automatický více stupňový program nabíjení se spustí v momentě, kdy je OptiMate připojen k akumulátoru 12V schopném udržet napětí nejméně 2V.


1. OptiMate 4 okamžitě zkontroluje zda akumulátor udržuje takové napětí, aby mohl být spuštěn program nabíjení a zda má akumulátor stupeň sulfatace nebo ne.

2. Pro zanedbané akumulátory, OptiMate 4 aktivuje režim oživení, v první fázi limitující napětí na úrovni 16V a pokud je to nutné pro akumulátory se sulfatací se aktivuje režim TURBO oživení s napětím až 22V** při nízkém proudu po dobu maximálně 2 hodiny, pro oživení akumulátoru do stavu, kdy je schopen přijmout "normální" nabíjení.

3. Jakmile obvod zaznamená, že bylo dosaženo tohoto bodu (pro většinu akumulátorů okamžitě) bude spuštěn režim „hlavního nabíjení“ a do akumulátoru bude přiváděn konstantní nabíjecí proud 0,8A.

4. Jakmile monitorované parametry akumulátoru indikují, že je postup nabíjení dostatečný, spustí se unikátní stupeň „ověření“. Napětí je udržováno na nízké úrovni a pokud je to nutné napěťové impulsy dosáhnou dalšího odstranění sulfatace a plné úrovně nabití. Po dosažení uspokojivého ověření, nebo pokud po uplynutí 48 hodin od připojení nebyl akumulátor chopen dosáhnout odpovídající stupeň nabití, přechází se na další stupeň.

5. OptiMate poté pozastaví přívod proudu do akumulátoru po dobu 30 minut, během této doby monitoruje napětí akumulátoru pro kontrolu zda je schopen udržet dostatečné nabití pro nastartování motoru, před stupněm údržby testovacích cyklů.

6. Během následujících 30 minut poskytuje OptiMate akumulátoru podporující a údržbové nabíjení, ale pouze pro vyrovnání nezbytných ztrát a odběrů jako jsou elektronický alarm nebo imobilizér.


Přebití a/nebo přehřátí akumulátoru je zabráněno střídáním těchto 30 minutových intervalů. Akumulátor je tak interaktivně udržován po 30 minut a poté odpojen s testem poklesu napětí 30 minut. Akumulátor je vždy 100% v optimálním stavu pro použití, ale nikdy není přebitý.**Vysokonapěťový desulfatační režim nabíječky OptiMate nemůže být spuštěn dokud není akumulátor odpojen od elektrického systému vozidla. Nicméně i pokud není akumulátor odpojen, nemůže OptiMate poškodit citlivou elektroniku vozidla, protože vysokonapěťový režim se může spustit pouze pokud je minimální nebo žádný proud odebírán akumulátorem.
* Splňuje všechny relevantní normy EN a IEC a směrnice CE.
* Široká nabídka doplňků pro připojení.

Další příslušenství

Naposledy navštívené

Vrácení zboží

do 45 dnů

Doprava zdarma

nad 3000 Kč

Autorizovaný

servis

compare_arrows Porovnat (0) Zrušit